Медіаграмотність педагога


КЛЮЧОВІ ПРИНЦИПИ МЕДІАГРАМОТНОСТІ 

Світ медіа постійно змінюється, поширюється, поглинаючи нас. Критичне та свідоме сприйняття медіатекстів є необхідною навичкою сучасної особистості. Одним із основних завдань журналістики є достовірне відображення дійсності. Важливо не лише стисло і цікаво подавати інформацію, а й увиразнити матеріал якісною візуалізацією. Критичний аналіз слід застосовувати всім авторам та поширювачам медіаконтенту.  
Принципи медіаграмотності, сформульовані асоціацією вчителів м. Онтаріо у 1987 році. З того часу ці принципи залишаються актуальними і для сучасної аудиторії, яка вже сама творить контент та для фундаментальними для системи освіти
Міжнародна організація ЮНЕСКО опублікувала основні положення п'яти правил щодо медійної та інформаційної грамотності. В цих документах ЮНЕСКО намагається поєднати інформаційну та медійну грамотність (Laws of Media and Informational literacy, MIL). 


ДЕСЯТЬ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ ІЗ МЕДІАГРАМОТНОСТІ



Ключові компетентності з медіаграмотності можна умовно поділити на чотири групи: розуміння медіа, використання медіа, комунікація за допомогою медіазасобів та вміння досягати власних цілей, застосовуючи медіа.
Медіаграмотність — це набір компетентностей, необхідних для активної й усвідомленої  участі в житті медійного суспільства. Нідерландська організація, яка спеціалізується на медіаграмотності, MEDIAWIJZER.NET звернулася до експертів, щоб визначити, які це мають бути компетентності. На основі їхніх відповідей було створено модель, у яку щороку будуть вноситися зміни ґрунтовні й незначні. 



 
ОСНОВНІ ПРИНЦИПИ МЕДІАГРАМОТНОСТІ                                            ПЕДАГОГА

Інтернет та інші інформаційно-комунікаційні технології стали невід’ємною частиною нашого життя. Безмежний інформаційний та медіапростір відкриває для нас багато можливостей, але водночас містить безліч небезпек. Тому загальна та професійна культура педагогічних працівників безпосередньо ґрунтуються на формування інформаційної культури та медіаграмотності.
  
Медіаграмотність педагога включає:

  • уміння аналізувати, критично осмислювати і створювати медіатексти;
  • навики добору відповідних медіа для створення та розповсюдження власних медіатекстів і залучення зацікавленої в них аудиторії;
  • вільний доступ до медіа для споживання та виробництва власної медіапродукції;
  • розуміння важливості розвитку медіаграмотності для успішного міжособистісного професійного спілкування;
  • прагнення до підвищення рівня інформаційної та медіаграмотності;
  • уміння спілкуватися з допомогою медіазасобів та інші.
 Формування особистості, здатної до безпечного, адекватного, грамотного, культурного та ефективного використання медіазасобів та перебування в медіапросторі, – найактуальніше завдання на сучасному етапі розвитку людства. Додаткову інформацію можна отримати прослухавши вебінар "Основні принципи медіаграмотності - важливої компетентності сучасного вчителя".

 

ОНЛАЙН-КУРС "МЕДІАГРАМОТНІСТЬ ДЛЯ ОСВІТЯН" 


Сьогодні існує неабияка необхідність та доцільність проходження онлайн-курсів. На платформі Prometheus розміщено курс «Медіаграмотність для освітян». Це нагода для вчителів, керівників закладів освіти та всіх зацікавлених отримати актуальну інформацію про інструменти, які дозволять якнайкраще використовувати можливості цифрового світу. Педагоги мають можливість поглибити знання щодо опрацювання та аналізу сучасного інформаційного потоку. 

 


EDERA ЗАПУСТИЛА  НОВИЙ БЕЗКОШТОВНИЙ ОНЛАЙН-КУРС З МЕДІАГРАМОТНОСТІ

 

Як захиститись від інформаційних маніпуляцій? Озброюйтеся медіаграмотністю та критичним мисленням!


Студія онлайн-освіти EdEra та міжнародна організація IREX розробили Very Verified — онлайн-курс із медіаграмотності, що пояснює, як орієнтуватися в інформаційному просторі, розпізнавати дезінформацію та пропаганду.




ОНЛАЙН-КУРС "ФАКТЧЕК: ДОВІРЯЙ - ПЕРЕВІРЯЙ"

Проект VoxCheck та EdEra створили онлайн-курс "Фактчек: довіряй-перевіряй". Це курс для тих, хто хоче споживати якісну, правдиву та достовірну інформацію і не потрапляти у пастку брехні, фейків, міфів. Онлайн-курс буде корисним педагогам, викладачам, студентам, менеджерам компаній, учням та всім зацікавленим у розвитку медіаграмотності.


 
  

ДИСТАНЦІЙНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЕЛЕКТРОННИЙ КУРС "МЕДІАГРАМОТНІСТЬ ДЛЯ ГРОМАДЯН"
 
Метою даного курсу є надання базових знань у сфері медіа, ознайомлення громадян із найрозповсюдженішими видами маніпуляцій і пропагандою, а також формування навичок перевірки інформації та критичного мислення
 

Безкоштовний онлайн-курс з базової інформаційної гігієни



http://mediaosvita.org.ua/2021/09/13/bezkoshtovnyj-onlajn-kurs-z-bazovoyi-informatsijnoyi-gigiyeny/



КУРС З МЕДІАГРАМОТНОСТІ ДЛЯ БАТЬКІВ

Вміння орієнтуватися в інфопросторі стало однією з нагальних потреб сучасного суспільства. А вміння орієнтуватися в величезних обсягах інформації, левова частка котрої фейки та маніпуляції – одна із головних компетенцій майбутнього. Ми повинні навчитися цьому самі та навчити своїх дітей. Це основа їхнього здорового та гармонійного існування у світі.
Зараз з'явилося багато курсів з критичного мислення та медіаграмотності для освітян, психологів, медійників, але дуже мало для батьків. А саме грамотність батьків у цих питаннях має стати ключовим рушієм для змін у суспільстві.

Тому ми пропонуємо перший
«Курс з медіаграмотності для батьків»
Давайте вчитися разом!

https://nus.org.ua/news/dlya-batkiv-rozrobyly-onlajn-kurs-z-mediagramotnosti/
http://besttest.tilda.ws/page7261342.html
https://eo.gov.ua/mediahramotnist-dytyny-pochynaiet-sia-z-mediahramotnosti-bat-kiv/2020/02/14/

Курс «Новинна грамотність» має просвітницьку мету і спрямований на поширення медіаграмотності серед населення в умовах воєнного конфлікту.



https://video.detector.media/special-projects/novynna-gramotnist-i22

 

 








Немає коментарів:

Дописати коментар